Obecně
Skripty
Příkazy

Spuštění

Injection Launcher

 1. Spusť Injection Launcher (soubor ilaunch.exe), zobrazí se ti dialogové okno Injection Launcher viz. obrázek č.1
 2. Změň adresář, kde máš nainstalovaného klienta - Ultimu. Klikni na tlačítko [Change] (viz. obrázek č.1 - pozice 1). Nalistuj adresář, kde máš nainstalovanou Ultimu a klikni na [OK]. Změna se projeví v položce Client dir (viz. obrázek č.1 - pozice 2).
 3. Dále klikni na tlačítko [Edit list] (viz. obrázek č.1 - pozice 3) a zobrazí se ti dialogový panel Edit Servers viz. obrázek č.2
 1. V tomto dialogu vyplň potřebné údaje:
  • Name - jméno serveru ke kterému se chceš připojit, na tomto názvu nezáleží, můžeš si jej pojmenovat libovolně
  • Address - adresa serveru a port, ke kterému se chceš připojit, tyto údaje najdeš v souboru login.cfg, který se nachází v adresáři, kde máš nainstalovanou ultimu
  • Username - jméno tvého účtu na serveru
  • Password - heslo k tvému účtu
  • Poznámka:
   Hesla se ukládají do textového souboru nešifrovaně, takže kdokoliv kdo má přístup k tvému adresáři s Injection, může takto uložené heslo snadno zjistit!
  a stiskni tlačítko [Add] a pak tlačítko [OK]
 1. Jsi zpět v dialogovém okně Injection Launcher, zde vyber z roletového menu Server (viz. obrázek č.1 - pozice 4) položku kelevar. Pod touto položkou se zároveň zobrazí správná adresa - položka Address:
 2. Dále klikni na tlačítko [Edit list] (viz. obrázek č.1 - pozice 5) a zobrazí se ti dialogový panel Edit Clients viz. obrázek č.3
 1. V tomto dialogu:
  • Klikni na tlačítko [Choose], nalistuj klienta, kterého používáš (soubor client.exe) a stiskni tlačítko [Otevřít]
  • Do kolonky Name vyplň libovolný text, např. moje
  a stiskni tlačítko [Add] a pak tlačítko [OK]
 1. Jsi zpět v dialogovém okně Injection Launcher, zde vyber z roletového menu Client (viz. obrázek č.1 - pozice 6) položku moje. Pod touto položkou se zároveň zobrazí správná cesta k souboru client.exe - položka Executable: (viz. obrázek č.1 - pozice 7)
 2. Dále klikni na tlačítko [Change] (viz. obrázek č.1 - pozice 8), zde nalistuj soubor Ignition.cfg, který se nachází v adresáři, kam jsi nainstaloval Injection, v mém případě tedy c:/Program Files/Injection/ a klikni na tlačítko [Otevřít]
 3. Správnou cestu k souboru Ignition.cfg můžeš zkontrolovat pod položkou ignition.cfg (viz. obrázek č.1 - pozice 9)
 4. Položku Use Injection (viz. obrázek č.1 - pozice 10) nech zaškrtnutou, pokud chceš používat Injection, což předpokládám že chceš :-)
 5. Položku Exit after launch (viz. obrázek č.1 - pozice 11) nech zaškrtnutou, pokud chceš, aby se Injection Launcher ukončil po spuštění samotného Injectionu s klientem
 6. Poznámka:
  Občas se stane, že i když je zaškrtnutá položka Exit after launch, přesto se po spuštění Ijectionu s klientem, Ijection Launcher nezavře a zůstane spuštěn. Na samotnou funkci to nemá vliv, jen překáží v liště. Řešení je ukončit klienta a spustit znovu. Nebo zmáčknout tlačítko [Close], které je v dialogu Launching... a počkat si cca 30s, pak zmáčknout [Close] v dialogu Injection Launcher nebo jej použít znovu ke spuštění Injection pomoci tlačítka [Launch].
 7. Tak už nám zbyly pouze dvě tlačítka a to tlačítko [Close] (viz. obrázek č.1 - pozice 13), kterým zrušíš spouštění a ukončíš program Injection Launcher. A tlačítkem [Launch] spustíš Injection spolu s klientem.
 8. Poznámka:
  Nyní by ses mohl již teoreticky připojit k serveru, ale v žádném případě to neudělej, dokud správně nenastavíš samotný program Injection viz. Nastavení.
Poznámka:
Při dalším spuštění Ijection Launcher již není zapotřebí nic vyplňovat, nastavení je uloženo do souboru ilaunch.xml, ze kterého se obnoví nastavení při dalším spuštění.