Obecně
Skripty
Příkazy

Skripty - Úvod

Obtížnost

Skriptování v Yoko Injection je podobné psaní programů v BASIcu, ale i podobné jiným programovacím jazykům. Kdo však nemá základní představu o funkci cyklů, podmínek atd. bude mít se skriptováním v Yoko Injection problémy. Tento návod si neklade za cíl naučit tě programovat, ale sepsat v českém jazyce syntaxy a možnosti jednotlivých příkazů. Proto pokud nemáš vůbec žádné ponětí o tom, co to programování je a pojmy jako cykly a podmínky ti nic neříkají, raději použij nějaký hotový skript. Například nějaký z mého archivu.

Pár rad nejen pro začátečníky

  • Nekonečná smyčka - dej si pozor ať ve tvém skriptu nevznikne nekonečná smyčka v takovém případě můžeš brutálním způsobem zaspamovat server a v nejhorřím případě jej i složit. Proto ve smyčkách používej pauzy, abys tomuto zabránil.
  • Lagy - snaž se, aby tvůj skript byl odolný vůči lagům a worldsave. Je lepší kontrolovat prodlevu mezi jednotlivými operacemi za pomocí podmínky než pevně stanovené pauzy.
  • Rychlost - spousty operací lze provádět rychlostí praktycky omezenou na rychlost tvé odezvy na server, ber však v potaz, že reálná rychlost provádění některých operací může být i 100x menší bez použití Yoko Injection. Proto ti vřele doporučuji do smyčky vložit patřičné omezení - pauzu.

Poděl se s ostatními

Máš snad nějaký zajímavý a vychytaný skript? A chceš se o něj podělit s ostaními. Stačí, když jej zašleš emailem nebo postneš do fóra viz. Úvod. Skript vyzkouším a pokud bude opravdu dobrý, umístím jej do archivu společně s tvým podpisem (pokud budeš chtít).