Obecně
Skripty
Příkazy

Předmluva

Injection

Injection, toto slovo se pro mnohé lidi stalo synonymem hackera, podvodníka, zloděje, lupa atp. Po Internetu kolují fámy, pověsti a drby o tom, co všechno tento program dokáže a nedokáže. A tak v povědomí lidí utkvěl názor, že Injection je používán k bugování a hackování. Já myslím, že pravý opak je pravdou a tyto stránky si kladou za cíl ti to dokázat.

Historie

Projekt Injection byl zaregistrován na SourceForge.net dne 2.7.2001. Z popisu projektu zjistíš že se jedná o open source projekt, který je určen pro emulátory Ultimy Online a na oficiálních serverech nebude nikdy fungovat. Domnívám se, že projekt vznikl jako přímá konkurence UO Assist, kterýžto je placený a určený jen pro OSI shardy. Podíváš-li se na source archive, poslední verze vyšla 26.12.2001 a od té doby nic. Původní autoři Injectionu jej přestali vyvíjet. Nevím kdy, ale práce na projektu se ujal Yoko a pokračoval dále ve vývoji své vlastní verze odvozené od základní verze Injectionu a tak vznikla verze Yoko Injection. Yoko nikdy nepodporoval bugaře a hackery, což jste se mohli dočíst na jeho fóru. Zároveň kvůli zneužívání zdrojových kódů pro vytváření bugových a hackerských klonů jeho programu přestal Yoko od jisté doby zveřejňovat zdrojové kódy ke své mutaci Yoko Ijection. Koncem roku 2003 byl však napaden jedním Američanem a vyzván k zveřejnění zdrojových kódů podle licence GPL. Jelikož původní projekt je pod licencí GPL, tak i veškerý další programy, které vznikly s tímto základem podléhají této licency. Yoko se však šprajcnul a odmítl zveřejnit zdrojové kódy ke své verzi Yoko Ijection a tak raději projekt někdy v březnu roku 2004 zastavil, a přestal jej dále vyvíjet.

Verze

Z historie jsi mohl(a) pochopit, že díky zdrojovým kódům si spousty lidí mohlo vytvořit své vlastní mutace Injectionu a doprogramovat tak vlastnosti, které tento program standardně nemá. Díky tomuto vznikly mutace, se kterými se lze nabourávat na server a zneužívat bugů. Díky tomuto si Injection vysloužil nemilou pověst o které jsem se zmiňoval v úvodu. Avšak mutace Yoko Injection těmito vlastnostmi nedisponuje, je naprogramována a ošetřena tak, že se s touto mutací nedá bugovat. Bohužel vývoj této mutace byl nadobro ukončen a zůstal někde uprostřed, takže ani v této mutaci nejsou odstraněny všechny neduhy a i s touto verzí je možno způsobit nepříjemnosti na serveru.

Dobro a zlo

Na světě je spousty lidiček, spousty charakterů. Nebudu se zde sáhodlouze rozepisovat o dobru a zlu. Tento návod je určený pro lidi, který chtějí Yoko Injection používat regulérně pro makrování a další usnadnění hraní Ultimy Online. Věřím tomu, že však tento návod bude sloužit i těm špatným lidem, kteří tohoto programu budou chtít zneužívat k nekalým činnostem. Já doufám, že však tito lidé velmi brzy přijdou o svůj herní účet.

Odbornost

Návod je určen pro širokou veřejnost. Zejména postup instalace a zprovoznění je velmi "polopatický". Avšak pokud jsi nikdy neprogramoval(a) budeš mít s návodem problémy, jelikož veškeré skripty se píší ve zvláštním programovacím jazyce se speciálními příkazy. Základní funkce programování jsou však obdobné s ostatními programovacími jazyky, jako například cykly, podmínky, proměnné atp. Bohužel není v mých silách zde "polopaticky" vysvětlovat logické funkce těchto příkazů.